Водечките Mesh инхалатор Manaufacturer
 • Јавете ни

  +86 755 2332 9221
 • sales@fastlinepcb.com

  ни е-мејл
 • Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола

  Роџерс 4003 PCBслоеви: 2L                                  Дебелина: 0.4mm Материјал: Роџерс 4003 Мин ширина песна: 0.12mm Мин песна простор: 0.15mm Мин дупка: 0.2mm                    Cu: 1oz / 1 OZ                   Soldermask: Зелена  Silkscreen: Не           завршна површина: ENIG Ние се фокусираме на ПХБ и PCBA индустрија за повеќе од 10 години, и главно се служи на европските и американските пазари , како и во Северна и Јужна Америка и Југоисточна Азија пазари. Се надеваме дека ќе ви помогне да произведуваат конкурентни квалитет на производите во вашиот локален пазар.

   

  • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
  • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
  • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
  • Порт: Шенжен
  • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

  детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено висока густина Роџерс ПХБодбор кола

  1.Вовед на  Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола

  Fastline кола е способен за обезбедување на целосна клуч и делумно клуч услуги печатени коло собранието. За целосна клуч на рака, ние се грижиме за целиот процес, вклучувајќи и подготовка на печатени кола, набавка на компоненти, онлајн цел следење, континуирано следење на квалитетот и конечниот собранието. Додека за делумно под клуч, клиентот може да обезбеди ПХБ и одредени компоненти, а останатите делови ќе бидат управувани од страна на нас.

  Карактеристики-Нашите производи Предност

  1. Повеќе од 10 години искуство производител во PCB соберат и PCB област.
  2. Голем обем на производство го прави сигурни дека вашиот купување цена е пониска.
  3. Напредно производствена линија гарантира стабилен квалитет и долг животен век.
  4. Производство на речиси секој PCB како на вашите барања.
  5. 100% тест за сите кориснички PCB производи.
  6. Еден-стоп услуга, можеме да ви помогнеме да ги купите на компоненти.

  Еден слој FR4 PCB Текара производна технологија

  products3306 (2)

  products3306 (1)

  ПХБ Прототип Водач Време:

  точка

  Општи време

  брз пресврт

  1-2 слоеви

  4 дена

  1 дена

  4-6 слоеви

  6 дена

  2 дена

  8-10 слоеви

  8 дена

  3 дена

  12-16 слоеви

  12 дена

  4 дена

  18-20 слоеви

  14 дена

  5 дена

  22-26 слоеви

  16 дена

  6 дена
  Забелешка:  Врз основа на сите податоци добиени од нас и мора да биде целосно без проблеми, олово време е подготвена да брод.  

  Ние веруваме дека квалитетот е душата на претпријатието и обезбедува време-критички, технолошки напредни производство и инженеринг услуги за електроника индустрија. 
   Квалитет на звукот се стекнува со добра репутација за Fastline. Лојални клиенти има соработувано со нас повторно и повторно и нови клиенти доаѓаат да Fastline да се воспостави соработка односи кога ќе слушнат од голем углед. Ние со нетрпение очекуваме да нудат висок квалитет на услуга за вас!

  2.Production Детали за прилагодено висока густина Роџерс PCB кола одбор

  Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола (2)

  Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола

  3. Примена o ѓ  Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола

       Ние се служи со висок квалитет PCBA на голем број земји, од електроника на телекомуникациите, нова енергија, воздушната, автомобилската индустрија, итн

  products4128

  електронски производи

  products4137

  комуникации индустрија

  products4133

  Воздухопловна 

  products4225

  индустриска контрола  

  products4231

   производител на автомобили

  products4234

  воена индустрија

  4. Квалификација на  Прилагодено висока густина Роџерс одбор PCB кола

  Имаме постави одделени одделот каде ексклузивни производство планер ќе го следат производството вашата нарачка по вашата исплата, да ги задоволат вашите производство на ПХБ и барање на собранието.
  Имаме подолу квалификации да се докаже нашето PCBA.

  products4627

  5.Customer посета
  products4649

  6.Our пакет

  Ние ги користиме вакуум и картон за да заврши на стоки, за да се обезбеди сите нив може да стигне до вас целосно.

  products4757

  7.Deliver и служат 
  Можете да изберете било изразат компанија дека имате со вашиот профил, или нашата сметка, за потешки пакет, Seaway превозот ќе биде на располагање, исто така.

   products4929products4928

  products4932

  Кога ќе го добиете PCBA, не заборавајте да се провери и тест нив,
  Ако било каков проблем, добредојде да контактирате со нас!

  8.FAQ
  Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
  А1: Ние имаме свои производство на ПХБ и фабрика Собранието.

  Прашање 2: Што е вашето минимум цел количество?
  A2: Нашите MOQ не е ист врз основа на различни предмети. Мали наредби се исто така добредојдени.

  Q3: Што датотека ние треба да го понуди?
  A3: PCB: Gerber датотека е подобро, (Protel, моќ PCB, влошки датотека), PCBA: Gerber датотека и Бум листата.

  Q4: Не PCB датотека / GBR датотека, само треба примерок на ПХБ, можете да го произведуваат за мене?
  A4: Да, ние може да ви помогне да се клонираат ПХБ. Само испрати PCB примерокот за нас, ние би можеле да се клонираат дизајн ПХБ и да работат на тоа.

  П5: Што било која друга информација треба да се понуди, освен за датотеката?
  А5: Потребни се следниве спецификации за цитат:
  а) основен материјал
  б) дебелина одбор:
  в) Бакар дебелина
  d) Површинска обработка:
  e) Боја на залемени маска и Silkscreen
  ѓ) Кол

  Q6: Јас сум многу задоволен по читам вашите информации, како можам да почнат да ги купите мојата цел?
  А6: Ве молиме да не контактирате на почетната страница на интернет, ти благодарам!

  П7: Што е условите за испорака и времето?
  A7: Ние обично користат ФОБ термини и брод на стоката во 7-15 работни дена во зависност од вашата цел количина, прилагодување.