Прашања и одговори - Fastline кола копродукции, ООД
Водечките Mesh инхалатор Manaufacturer
 • Јавете ни

  +86 755 2332 9221
 • sales@fastlinepcb.com

  ни е-мејл
 • Најчесто поставувани прашања

  Најчесто поставувани прашања

  НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

  Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?

  А1: Ние имаме свои производство на ПХБ и фабрика Собранието.

  Прашање 2: Што е вашето минимум цел количество?

  A2: Нашите MOQ не е ист врз основа на различни предмети. Мали наредби се исто така добредојдени.

  Q3: Што датотека ние треба да го понуди?

  A3: PCB: Gerber датотека е подобро, (Protel, моќ PCB, влошки датотека), PCBA: Gerber датотека и Бум листата.

  Q4: Не PCB датотека / GBR датотека, само треба примерок на ПХБ, можете да го произведуваат за мене?

  A4: Да, ние може да ви помогне да се клонираат ПХБ. Само испрати PCB примерокот за нас, ние би можеле да се клонираат дизајн ПХБ и да работат на тоа.

  П5: Што било која друга информација треба да се понуди, освен за датотеката?

  А5: Потребни се следниве спецификации за цитат:
  а) основен материјал
  б) дебелина одбор:
  в) Бакар дебелина
  d) Површинска обработка:
  e) Боја на залемени маска и Silkscreen
  ѓ) Кол

  Сакаат да работат со САД?